Bezpłatne przedszkole terapeutyczne na terenie Sosnowca

Zajęcia w przedszkolu są prowadzone w małych grupach czteroosobowych
Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne "Piotruś Pan" to placówka utworzona przez Wyższą Szkołę Medyczną w Sosnowcu z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta, którzy wymają odpowiedniej opieki i terapii.


Placówka dostępna jest dla każdego dziecka z orzeczeniem lekarskim wydanym przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Przedszkole jest bezpłatne.
Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne "Piotruś Pan" działające przy Wyższej Szkole Medycznej w Sosnowcu stworzone zostało dla dzieci od 3 roku życia z Autyzmem i zespołem Aspergera.
- Nasz cel to niesienie wielopoziomowej pomocy terapeutyczno-rechabilitacyjnej. Chcemy aby nasi podopieczni byli przygotowani do funkcjonowania w rodzinie, grupie rówieśniczej oraz otoczeniu – wyjaśnia dyrekcja „Piotrusia Pana" i dodaje - Podopieczni w naszym przedszkolu realizować będą obowiązkową podstawę programową wychowania przedszkolnego, aby przygotować ich do pójścia do szkoły.
Podopieczni Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Piotruś Pan", mają szczególne potrzeby rozwojowe i przystosowawcze. Dlatego dla nich prowadzone są zajęcia z psychologiem, logopedą i oligofrenopedagogiem. Zajęcia z integracji sensorycznej i rehabilitacji, oraz wczesne wspomaganie z elementami terapii behawioralnej, muzykoterapii, dogoterapii i hipoterapii.

Zajęcia w przedszkolu są prowadzone w małych grupach czteroosobowych. Opiekę nad dziećmi w każdej grupie sprasowują zawsze nauczyciel oraz asystent nauczyciela. A także w grupie znajduje się odpowiedni specjalista – logopeda, neurologopeda czy psycholog.
„Piotruś Pan" zlokalizowany jest w Sosnowcu w dzielnicy Niwka w budynku Wyższej Szkoły Medycznej przy ulicy Wojska Polskiego 6. Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu: 510 036 870 oraz drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Źródło Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu