Szósta edycja „Jarmarku Cudów”

Charytatywny festyn rodzinny na terenie Gimnazjum nr 16

16 maja w godz. godz. 10.00-14.00 na terenie Gimnazjum nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu odbędzie się już po raz szósty charytatywny festyn rodzinny - „Jarmark Cudów".


Jarmark jest już tradycją szkoły, która łączy ogromną rzeszę mieszkańców Sosnowca i uwrażliwia na krzywdę drugiego człowieka.
W tym roku dochód z imprezy zostanie przekazany na rehabilitację dzieci autystycznych i z zespołem Aspergera.
Społeczność gimnazjum bierze udział w różnorodnych imprezach kulturalnych i sportowych, a także przeprowadza wiele akcji charytatywnych. Na uwagę zasługuje fakt, że duża część z nich odbywa się z inicjatywy samych uczniów. W ubiegłych latach podczas festynów szkoła zapewniła wiele atrakcji, dla różnych grup wiekowych. Pomogli nie tylko rodzice, ale również hojni sponsorzy. W tym roku program imprezy jest równie bogaty i atrakcyjny. Przygotowane będą stoiska: gastronomiczne, rękodzieła artystycznego, kosmetyczne, a także z książkami. W trakcie zabawy będzie można siłować się na rękę z Mariuszem Grochowskim, najbardziej utytułowanym zawodnikiem Armwrestlingu w Polsce. Na scenie pojawi się iluzjonista oraz odbędzie się pokaz szermierki. Dzieci będą mogły poślizgać się na dmuchanej zjeżdżalni, a imprezę uświetnią koncerty rockowe. Przeprowadzona zostanie licytacja wartościowych przedmiotów. W roli konferansjera festynu wystąpi Kuba Abrahamowicz, dyrektor Teatru Komedii w Bielsku- Białej .
Społeczność sosnowieckiego Gimnazjum nr 16 to ludzie z pasją tworzenia, którzy zachęcają wszystkich do udziału w tegorocznej imprezie plenerowej. Warto więc w ten dzień wygospodarować trochę czasu i razem z całą rodziną wybrać się na festyn, by wesprzeć potrzebujących, a przy okazji miło i aktywnie spędzić sobotnie przedpołudnie.