FESTYN „WAKACYJNA PORA”

15 czerwca w Szkole Podstawowej nr 29 w Sosnowcu odbył się Festyn „Wakacyjna pora” zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły 29.

sp29 festyn1


Uczestnikami tej środowiskowej imprezy byli uczniowie szkoły, ich rodzice, nauczyciele, mieszkańcy pobliskich dzielnic oraz zaproszeni goście.
W czasie festynu goście mogli m.in. zobaczyć występy kółka tanecznego DoReMi oraz występu wokalnego Mai Ładyńskiej, a także grupy cheerleaders. Nowością były zajęcia zumby. Odbył się pokaz szermierki. Na festyn przybyli także rycerze z Chorągwi Rycerskiej Księstwa Siewierskiego, którzy zaprezentowali zbroje rycerskie i stroje damskie. Odbyła się również demonstracja walki na miecze i topory. Podczas festynu odbyły się różne zawody sportowe. Nie zabrakło również atrakcji dla młodych artystów, więc jak co roku musiał się odbyć konkurs plastyczny. Nowością były warsztaty dla chętnych, na których można było wykonać własną bransoletkę. Nagrody dla zwycięzców pozyskano od sponsorów, byli to m.in. Firma Creatus oraz radny Tomasz Niedziela. - Jako, iż stawiamy na zabawę musieliśmy się postarać, aby nasze dzieci mogły cieszyć się dmuchaną zjeżdżalnią i bunge. Dzieci mogły wejść do policyjnego samochodu, zrobić sobie zdjęcie z psem policyjnym. Nowością również były zajęcia z daktyloskopii, które zostały przeprowadzone przez Policjantów z Komisariatu IV Policji w Sosnowcu. Odbyła się też loteria fantowa, w której nagrodą główną do wygrania był telefon z power bankiem - mówią organizatorzy. Spółdzielnia Uczniowska „Łakomczuch” sprzedawała zimne napoje oraz słodycze. Biblioteka Miejska mieszcząca się przy ulicy Kalinowej zorganizowała dla dzieci konkursy z nagrodami. W tym roku swoje stanowisko miał również Bank PKO, który również przeprowadził konkurs plastyczny, a nagrodzone prace będą wisiały w Banku. Tradycyjnie odbył się pomiar poziomu cukru we krwi. Oprawą muzyczną ponownie w tym roku zajęło się Stowarzyszenie Passjonis. Na zakończenie odbył się pokaz puszczania dużych baniek mydlanych. W trakcie trwania festynu rozdawane były darmowe gadżety dla dzieci. Pomimo upału, zabawa była przednia.
Głównym celem tego wydarzenia było pozyskanie funduszy dla Stowarzyszenia na działalność statutową, czyli m.in. oświatową, edukacyjną i wychowawczą wśród dzieci i młodzieży, a także pomoc Marcelowi. Innymi celami festynu była integracja środowiska, wskazanie różnych zdrowych form spędzania wolnego czasu i wspólna wielopokoleniowa zabawa. Koordynatorem imprezy była Beata Nowak–Dziudzi.

sp29 festyn2

Źródło i fot.: Szkoła Podstawowa nr 29 w Sosnowcu.