Profilaktyka nie musi być nudna

Trwa projekt „Profilaktyka nie musi być nudna” Fundacji Po Skrzydła finansowany przez Urząd Miasta Sosnowiec we współpracy z Zagłębiowską Mediateką.


W bezpłatnych warsztatach uczestniczą uczniowie klas 7 i 8 z sosnowieckich szkół. Podczas zajęć młodzież uczy się m.in. jak radzić sobie ze stresem, poznać swoje mocne strony, czy jak być asertywnym. Zajęcia mają pokazać uczestnikom, jak łatwo jest się uzależnić oraz jak wygląda sytuacja dzieci i młodzieży dorastającej w rodzinach dotkniętych uzależnieniem rodzica i stygmatyzowanych społecznie.
Zajęcia odbywają się w Zagłębiowskiej Mediatece, przy ul. Kościelnej 11. Podczas każdego spotkania uczestnicy otrzymują poczęstunek. Warsztaty są prowadzone całkowicie ZA DARMO.
Podsumowanie projektu zaplanowano na 23 maja. Wtedy też odbędzie się podsumowujące spotkanie dla rodziców. Na zakończenie uczestnicy warsztatów wspólnie przygotują plakat, który zostanie wydrukowany w nakładzie 100 sztuk i rozdystrybuowany na terenie sosnowieckich szkół. Ponadto, każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie udziału w projekcie.

warsztaty maj19

Źródło i fot. Fundacja Po Skrzydła