HAPPENING SP21 NA PODSUMOWANIE ZWYCIĘSKIEGO PROJEKTU

5 kwietnia w centrum Sosnowca miał miejsce barwny happening. Był on podsumowaniem nagrodzonego w ogólnopolskim konkursie projektu.

sp21 projekt1


- Szkoła Podstawowa nr 21 w Sosnowcu, jako jedna z nielicznych szkół w regionie, a także tylko jako jedna z czterech w Polsce zdobyła podwójny grant w konkursie ogłoszonym przez wydawnictwo ,,Nowa Era’’. To z naszej inicjatywy w tramwajach i autobusach można zobaczyć plakaty propagujące ustępowanie miejsca seniorom. Nasza szkoła, jako organizator, zaprosiła do udziału w projekcie Gimnazjum nr 1, SP 4 i SP 17 - mówi Marta Lach, nauczyciel SP 21 w Sosnowcu.
Honorowymi gośćmi byli członkowie Rady Seniorów Miasta Sosnowca oraz stowarzyszenia Aktywny Senior.
- Akcję rozpoczęto już w tramwaju i autobusie, skandując hasła ułożone przez uczniów. Towarzyszyli nam pracownicy ZTM. Event rozpoczął się pod Urzędem Miasta, a powitać uczestników wyszła Anna Jedynak, zastępca prezydenta Sosnowca. Bardzo pochwaliła uczniów za zwycięski projekt, poparła cel akcji oraz ...ekologiczne banery - dodaje Marta Lach .
Następnie udano się pod pomnik Jana Kiepury na Patelni, by tam wręczać wlepki ,,Uprzejmy Pasażer’’, baloniki i propagować hasła. Zdecydowana większość obserwujących z sympatią odniosła się do akcji. - Bardzo dziękujemy wszystkim za miłe słowa, wsparcie i życzliwość. Pamiętajmy-SENIORZY SĄ WŚRÓD NAS! - podsumowuje nauczycielka.

sp21 projekt2

Fot. Monika Radoń
Źródło: Szkoła Podstawowa nr 21 w Sosnowcu