Ruszyła V edycja Budżetu Obywatelskiego

Od piątku 9 listopada można głosować na pomysły zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. W sobotę za to w Mediatece będzie okazja porozmawiać z autorami i zapoznać się ze wszystkimi propozycjami.

BOV


W tegorocznej edycji mamy ponad 140 pomysłów na zmiany w mieście, a do rozdysponowania jest 8 milionów złotych. To o pół miliona więcej niż w ubiegłorocznej edycji.
Swoje głosy można oddawać tylko elektronicznie, na stronie www.obywatelski.sosnowiec.pl
Głosowanie trwa do 19 listopada włącznie!
- Dzięki pomysłom mieszkańców, przez ostatnie 4 lata zrealizowaliśmy ponad 140 inwestycji. Są to drogi, chodniki, place zabaw, siłownie, skwery - wszystko to, co dotyczy naszych osiedli i najbliższej okolicy - mówi prezydent, Arkadiusz Chęciński. - To najlepsza zachęta do tego, aby oddać swój głos i namawiać bliskich - dodaje.
Głosować mogą WSZYSCY mieszkańcy. Na formularzu należy podać adres zamieszkania, numer PESEL, drugie imię, numer telefonu, a także zaznaczyć oświadczenie o prawdziwości podanych danych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie. W przypadku, kiedy nie posiadasz drugiego imienia należy wpisać słowo "Brak".


Każdy mieszkaniec ma do dyspozycji tylko 3 głosy:
- jeden na zadanie z Lokalnych Stref Konsultacyjnych,
- jeden na zadanie ze Strefy Szkolnej,
- jeden na zadanie ze Strefy Przedszkolnej.


Jeśli ktoś ma wątpliwości i pytania w sprawie głosowania to odpowiedzi będzie można uzyskać już 10 listopada (sobota) w godzinach 11.00 a 15.00 w czasie Pikniku Obywatelskiego, który odbędzie się Zagłębiowskiej Mediatece (MBP przy ul. Kościelnej). Tego dnia zaprezentowane zostaną zadania zgłoszone do V edycji Budżetu Obywatelskiego. Każdy z autorów będzie miał okazję przedstawić swój pomysł i wyjaśnić dlaczego właśnie jest tak bardzo potrzebny w danej dzielnicy.
Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą przyjść do Punktów Konsultacyjnych, w których będzie można oddać głos. Ich lista jest dostępna na:
https://obywatelski.sosnowiec.pl/aktualnosci/20181106/164/zasady_glosowania_na_zadania_w_ramach_v_edycji_budzetu_obywatelskiego.html


Źródło: UM Sosnowiec