Zgłoś się do projektu „Lekcje z ZUS”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Sosnowcu zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”.


Projekt ma za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. „Lekcje z ZUS” to cykl czterech spotkań, podczas których młodzież zdobywa wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych. Omawianymi tematami są:
- Świadomy zawsze ubezpieczony,
- Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składka,
- Emerytura - twoja przyszłość w Twoich rękach,
- e-ZUS, czyli firma pod ręką.
Nauczyciele, którzy zgłoszą chęć udziału w projekcie, otrzymają z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych materiały dydaktyczne przygotowane przez ZUS. Przekazane materiały, powstały przy współpracy z metodykiem nauczania, który współtworzył podobne projekty z komercyjnymi instytucjami finansowymi. Ilustracje do lekcji wykonali młodzi polscy rysownicy.
Poprzednie edycje „Lekcji z ZUS” cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony pedagogów i uczniów. W projekcie, z terenu działalności sosnowieckiego Oddziału ZUS wzięło udział ponad tysiąc uczniów z kilkudziesięciu szkół. Zachętą do uczestnictwa w programie „Lekcje z ZUS” jest olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” z atrakcyjnymi nagrodami zyskująca coraz większą popularność.


Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne są na stronie internetowej http://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/o-projekcie


Zapraszamy do udziału w 5 edycji „Lekcji z ZUS”. Zgłoszenia prosimy kierować telefonicznie pod numer: 502 002 299 lub (32) 32 368 33 33, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: Informacja prasowa ZUS.