Przystanek Smaku już w ten weekend, 14 i 15 lipca w Parku Sieleckim!

Sosnowiec będzie jednym z ośmiu miast, w którym pojawi się Przystanek Smaku
W Parku Sieleckim na głodnych wrażeń będzie czekać 20 food trucków ze znakomitym street foodem - nie zabraknie klasyków street foodu oraz dań z najodleglejszych zakątków świata.


W Sosnowcu gościem specjalnym będzie Damian Kordas, zwycięzca IV edycji programu MasterChef. W specjalnie przygotowanej strefie spotka się z nim najpopularniejszy beatboxer pochodzenia singapurskiego Dharni, który zachęci fanów do podjęcia Wyzwania Smaku Pepsi i wraz z nimi stworzy unikalne zestawy na lato.
W te wakacje Przystanek Smaku wraz z Wyzwaniem Smaku Pepsi oraz food truckami, poza naszym miastem, zawita także m.in. do Warszawy, Rzeszowa, Białegostoku i Słupska.
Akcja Wyzwanie Smaku Pepsi miała swój początek ponad 40 lat temu w Ameryce i od tamtej pory odbywa się w różnych zakątkach świata. Każdy uczestnik ma okazję spróbować Pepsi oraz innego napoju typu cola i wybrać ten, który mu bardziej smakuje. Oba napoje schłodzone są do tej samej temperatury, nalewane ze świeżo otwartych puszek i serwowane w identycznych, nieoznaczonych kubkach.
Uczestnik wyzwania nie wie, który napój znajduje się w którym kubku, więc w swoim wyborze kieruje się wyłącznie smakiem.


Zapraszamy w sobotę w godz. 12-22 oraz w niedzielę w godz. 12-20 do Parku Sieleckiego.


Źródło: UM Sosnowiec