Wizyta nauczycieli z SP6 w Dani w ramach programu Erazmus+

wyjazd miał na celu podsumowanie dwuletniej współpracy ze szkołami partnerskimi
W ramach programu Erasmus+, Akcji K2 - Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Gimnazjum nr 16 otrzymali szansę wyjazdu do Skørping w Danii.


Był to krótkoterminowy wyjazd kadry szkolnej mający na celu podsumowanie dwuletniej współpracy, omówienie kwestii związanych z zarządzaniem projektem i jego wdrażaniem. W wizycie udział wzięło dwóch nauczycieli z każdej ze szkół partnerskich. Z SP 6 były to nauczycielki - Justyna Tice (koordynator projektu) i Alicja Janus. Nauczyciele poruszali ważne dla nich kwestie, wyrażali opinie na temat współpracy i realizacji działań wyznaczonych w projekcie. Wszyscy jednogłośnie wyrazili chęć dalszej współpracy i działania na rzecz innowacji w procesie uczenia i nauczania. Szczegółowo omówione zostały kwestie rozpowszechniania rezultatów projektu.
Wizyta miała miejsce w Danii, w malowniczym mieście Aalborg, położonym niedaleko Skørping, gdzie mieści się szkoła partnerska. Dzięki staraniom gospodarzy oraz wyjątkowo pięknej pogodzie, uczestnicy mieli szansę skosztować tradycyjnych duńskich potraw. Przyjaznej atmosfery dodawał wspaniały nadmorski klimat miasta Aalborg, położonego w najwęższym punkcie fiordu Limfjord. Nauczyciele mieli szansę spróbować jednego z ulubionych sportów Duńczyków- kajakarstwa. Było to niezapomniane doświadczenie dla wszystkich uczestników wyjazdu.
Wkrótce na stronie internetowej projektu https://internationalkf.wordpress.com/ ukaże się finalny produkt dwuletniej międzynarodowej współpracy - „IKF Yearbook", czyli wirtualny podręcznik, pełen innowacyjnych rozwiązań w prowadzeniu zajęć z różnych przedmiotów, ciekawe narzędzia i przykłady ich wykorzystania w pracy z uczniem oraz wiele innych rzeczy, które udało się zrealizować dzięki wspólnej pracy. Każdy zainteresowany może w dowolnym momencie odwiedzić stronę, podzielić się swoimi opiniami, pomysłami.

sp6 dania


fot. Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Gimnazjum nr 16