CKZIU i IPN razem dla Niepodległej!

W CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska w Sosnowcu 23 maja odbył się wernisaż wystawy Biura Edukacji Instytutu Pamięci Narodowej: „Polscy bohaterowie w polskich szkołach".


Przedstawiciel IPN-u Tomasz Gonet przybliżył młodzieży lokalnych patriotów oraz zaprezentował sylwetki bohaterów walczących o niepodległość Polski w XX wieku. W szkole wystawa miała nieco przewrotny tytuł, bo organizatorzy - polonistka, Bożena Fulas oraz młodzież szkolna przyjęli tezę, że polscy bohaterowie zawsze byli młodzi duchem.
W tym samym dniu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Wizytówka Zagłębia Dąbrowskiego". Jest to wyraz uznania dla tych, którym zawdzięczamy Niepodległą. Nagrody dla młodych fotografów-amatorów ufundowali i wręczali: wicedyrektor CKZiU, Zbigniew Zalas, Ewa Chmielewska z Pałacu Schoena, Lesław Kmiecik, prezes SIMP oraz pełnomocnik prezydenta miasta Sosnowca, Mateusz Bochenek, który podkreślił rangę takiego wydarzenia, wpisującego się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.


I miejsce - Dominika Dudek-Gimnazjum nr 13 w Sosnowcu
II miejsce - Paulina Krukowska –Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie
III miejsce - Oliwier Maślanka- ZSO nr 10 w Sosnowcu


Ekspozycję wystawy można oglądać w Technikum nr 6 , Legionów 9. Zapraszamy!

ckziuipn
fot. CKZiU w Sosnowcu