Niebieski Festyn

Festyn oficjalnie rozpocznie się wypuszczeniem niebieskich baloników symbolu autyzmu w Parku Harcerskim
15 kwietnia po raz pierwszy w naszym mieście odbędzie się Niebieski Festyn.


Impreza zorganizowana w całości przez rodziców dzieci ze Spektrum autyzmu zrzeszonych w Klubie Rodzica „Niebiesko nam - rodzice rodzicom" działającego w Sosnowcu we współpracy z Instytutem Twórczej Integracji.

Już od godziny 12.00 na boisku Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 przy ulicy Franciszkańskiej odbywać się będą zabawy sportowe oraz odbędzie się pokazowy trening UKS Zagłębie Sosnowiec. Festyn oficjalnie rozpocznie się wypuszczeniem niebieskich baloników symbolu autyzmu o godzinie 14.00 w Parku Harcerskim obok parku Polisensorycznego. - Zapraszamy na gry, zabawy, wspólne tańce i mnóstwo atrakcji. W trakcie imprezy oprócz gier i zabaw skorzystać będzie można z kącika twórczego, zatańczyć zumbę, obejrzeć wóz policyjny i strażacki, posłuchać śpiewających gości, a także zaprogramować roboty z klocków Lego – zapraszają organizatorzy. O 14.30 wystąpią dzieci z punktu terenowego nr 4 przy ulicy Tuwima z przedstawieniem teatralnym „Hugo szuka żony".

Klub Rodzica „Niebiesko Nam" Rodzice Rodzicom to inicjatywa mam z Sosnowca, które łączy wspólny cel: pomóc swoim dzieciom ze spektrum autyzmu odnaleźć się w naszym świecie. Klub działa we współpracy z Instytutem Twórczej Integracji i za swój cel obrał sobie pomoc rodzicom dzieci z autyzmem w odnalezieniu się po diagnozie i pokazanie im, jak i całemu otoczeniu ze Autyzm To Nie Koniec Świata.

niebieskifestyn plakat