Rusza kampania społeczna „Użyj mocy bez przemocy”

Konferencja inaugurująca kampanię odbędzie się 19 marca w Sali Widowiskowo-Koncertowej „Muza"
W tym miesiącu rozpoczyna się kampania społeczna pn. „Użyj mocy bez przemocy", którą organizuje Miejski Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Sosnowcu.


W kampanię zaangażował się tak że m. in. Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Kampania ma uświadomić, że zjawisko przemocy wobec dzieci jest ważnym problemem społecznym, z którym należy walczyć oraz że każdy powinien ponosić odpowiedzialność za działania mające na celu zapobieganie przemocy. Kampania skierowana jest do wszystkich mieszkańców, a w jej ramach planuje się organizację wielu przedsięwzięć.
Konferencja inaugurująca kampanię społeczną pn. „Użyj mocy bez przemocy" odbędzie się 19 marca w Sali Widowiskowo-Koncertowej „Muza" od godz. 11.00 do 13.00, a jej organizatorem jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W ramach kampanii odbędą się także cztery pikniki „Podaruj dzieciom uśmiech": 19 maja w Parku Sieleckim, 19czerwca w Parku im. Jacka Kuronia, 13 czerwca na Stadionie Ludowym i 19 września na placu Stulecia. Po za tym planowane są szkolenia dla profesjonalistów, rodziców i młodzieży.
W ramach kampanii będzie także prowadzony program „Futbolowa pedagogika". Treningi rozpoczynają się już w marcu  i potrwają do czerwca. Mecz finałowy dzieci z przedstawicielami Urzędu Miejskiego, policji i sądu odbędzie się w dniu 1 czerwca 2018 r. na Stadionie Ludowym, a organizatorem imprezy będzie Centrum Opiekuńczo -Wychowawcze Pomocy Dziecku i Rodzinie.
To nie koniec zaplanowanych działań. Będą odbywały się także pokazowe rozprawy sądowe, festiwal filmowy oraz realizowany przez MOPS i KMP projekt „Schronienie na lata to dom mama tata" – patrol przyjazny dziecku.
Konferencja pn. „Dla dobra dziecka", podsumowująca całą kampanię „Użyj mocy bez przemocy", odbędzie się 6 listopada w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu. Każda instytucja, szkoła i organizacja, a także osoba prywatna może włączyć się w realizację kampanii społecznej pn. „Użyj mocy bez przemocy".
Wszyscy chętni mogą się kontaktować z przewodniczącą Zespołu Interdycyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Sosnowcu – Agnieszką Sekundą pod nr tel. 32 297 70 24 lub pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Patronat honorowy nad kampanią objęli ksiądz biskup Grzegorz Kaszak, ordynariusz diecezji sosnowieckiej i prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, a medialny m. in. „Kurier Miejski".

uzyjmocybezprzemocyplakat