Nowa pracownia transportu drogowego w CKZiU

Uroczyste otwarcie pracowni odbyło się 9 marca
Nowoczesną pracownią transportu drogowego może pochwalić Branżowa Szkoła I Stopnia Samochodowo-Mechatroniczna, działająca w strukturze CKZiU w Sosnowcu przy ul. Kilińskiego.

ckziu otwarcie pracowni


W ramach doposażenia pracowni transportu drogowego ze środków ArcelorMittal zakupiono pomoce dydaktyczne w postaci dokumentacji kierowcy, zestawów plansz ze znakami drogowymi oraz przestrzenne makiety skrzyżowań do symulacji różnych sytuacji drogowych. Pracownia wyposażona została w sześć stanowisk komputerowych z nagłośnieniem oraz z nową siecią elektryczną i internetową, gdzie będą wykorzystane m.in. programy do obsługi tachografu i symulator jazdy samochodem.
Jest to już trzecia pracownia w tej szkole, współfinansowana przez ArcelorMittal Poland S.A w Dąbrowie Górniczej. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Jacek Górski, dyrektor CKZiU oraz wicedyrektorzy szkoły, Wilhelm Zych, przewodniczący Rady Miejskiej, Danuta Gojna-Ucińska i Jan Bosak, radni Rady Miejskiej w Sosnowcu, szef Odpowiedzialności Biznesu w ArcelorMittal Poland S.A. - Karolina Muza oraz Piotr Borek -przedstawiciel Renault, Dacia –Tandem sp. z. o.o., uczniowie Gimnazjum nr 3, 6 i 13. Wieloletnia współpraca pomiędzy CKZiU a ArcelorMittal Poland S.A. to najlepszy przykład ścisłej współpracy szkół zawodowych z otoczeniem gospodarczym.

fot. CKZiU w Sosnowcu