III Edycja Konkursu „Młody Mistrz Fryzjerstwa” za nami

W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół fryzjerskich z całego kraju
24 stycznia w budynku przy ul. Grota-Roweckiego 64 odbył się Finał III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Młody mistrz fryzjerstwa", którego organizatorem jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64, Technikum nr 7- Projektowania i Stylizacji Ubioru.

mmf 1


W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół fryzjerskich z całego kraju. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej startowali w jednej konkurencji. Ich zadaniem było wykonanie fryzury pokazowej na modelce, inspirowanej motywem piekła i szatana. Temat przewodni brzmiał „Piekielne klimaty".
Jury oceniało wykonane zadanie według następujących kryteriów: precyzyjność, efektowność, staranność przygotowanej fryzury, zamysł kompozycyjny, a także dobór stroju i makijażu. W tegorocznym konkursie:
I miejsce zajął Patryk Kielan -Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w CKZiU w Sosnowcu Grota Roweckiego 64, który został uhonorowany nagrodami rzeczowymi przez firmy Fale Loki Koki oraz WATS. Ponadto Akademia Fryzjerska Nabrdalik dla zdolnego, obiecującego adepta sztuki fryzjerskiej ufundowała specjalistyczne szkolenie.
II miejsce zajęła Aleksandra Sadzawiczny – Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu.
III miejsce zajęła Edyta Kaszyńska- Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy w Częstochowie. Zdobywcy II i III miejsca otrzymali sprzęt fryzjerski oraz kosmetyki ufundowane przez firmy Fale Loki Koki i WATS.
Nagrodę Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Grota-Roweckiego 64 otrzymała uczennica Anna Zając- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krośnie.
Nagrodę Prezydenta Miasta Sosnowca odebrała Natalia Wysocka- Szkoła Branżowa I stopnia nr 4 w Zawierciu.
Wyróżnienie Poseł RP Anny Nemś otrzymała Adrianna Harat z Ośrodka Edukacji SOKRATES w Bielsku-Białej.
Wyróżnienie Poseł RP Barbary Chrobak odebrała Hiacynta Janota z Technikum Fryzjerskiego w Bielsku-Białej ZDZ w Katowicach.
Wyróżnienia sponsorów- firmy Tovares otrzymali Patryk Domoń z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej oraz Katarzyna Grzech z Ośrodka Edukacji SOKRATES w Bielsku-Białej.
Wyróżnienie firmy Fale Loki Koki w postaci specjalistycznego szkolenia otrzymała Aleksandra Jarczok z CKZiU w Żorach.
W czasie konkursu odbywały się warsztaty dla opiekunów oraz prezentacja produktów, przygotowane przez konsultantki marki Montibello. Tegoroczną III edycję uatrakcyjnił pokaz artystycznej stylizacji fryzur wykonany przez edukatorkę Akademii Fryzjerskiej Nabrdalik.

mmf 2

mmf 3


Fot. CKZiU w Sosnowcu