ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W SP 10

Uczniowie przygotowali uroczystości oraz spotkania z babciami i dziadkami z okazji ich święta
Uczniowie sosnowieckiej „Dziesiątki" wraz z wychowawcami przygotowali szkolne wydarzenia i uroczystości z okazji Święta Babci i Dziadka.


Dzieci, przygotowując prezenty, recytując wierszyki i śpiewając piosenki, podkreśliły, jak ważnymi osobami są w ich życiu, jak ważne zajmują miejsce. W Polsce Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, natomiast Dzień Dziadka 22 stycznia.
- W te dwa dni wszyscy pragniemy podziękować babciom i dziadkom za to, że są. A poprzez liczne przygotowania, których zwieńczeniem są szkolne spotkania i uroczystości, chcemy pokazać przede wszystkim swoją wdzięczność za troskę i opiekę, za doświadczenie oraz wiedzę – mówi Małgorzata Wierzbicka, dyrektor szkoły.
Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Sosnowcu przygotowali liczne uroczystości i spotkania z babciami i dziadkami. Z okazji ich święta przygotowano kąciki wspomnień, przedstawienia, wykonano laurki, rysunki, kartki i prezenty okolicznościowe. W organizację szkolnego świętowania włączyła się Miejska Biblioteka Dziecięca.

sp10 dzien babci

fot. Szkoła Podstawowa nr 10 w Sosnowcu