Kompleksowy remont i usprawnienia na ul. Andersa i 11 Listopada

Wykonawcą przebudowy ulic będzie Eurovia Polska
Już pod koniec przyszłego roku kierowcy będą mogli jeździć po kolejnych wyremontowanych ulicach.


Umowa dotycząca przebudowy ulic Andersa, Andersa - boczna oraz 11 Listopada została podpisana 5 grudnia. Wykonawcą przebudowy trzech ulic będzie Eurovia Polska, która najpierw wykona dokumentację, a potem zrealizuje zadanie. Inwestycja będzie kosztować prawie 9,4 mln zł.
Mieszkańcy najbardziej narzekają na ulicę Andersa – boczną, która znajduje się w najgorszym stanie i wymaga natychmiastowego remontu. Ostatecznie droga zyska nie tylko nową nawierzchnię, ale także powstaną chodniki i zatoki parkingowe. – To jedna z najgorszych ulic w mieście, która prowadzi również do biura obsługi firmy Tauron. Daliśmy słowo, że zostanie wyremontowana i teraz się z tej obietnicy wywiązujemy – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Przeprowadzony przetarg obejmował także wydłużenie tej ulicy i połączenie z ul. Narutowicza. – Dzięki temu mieszkańcy tej okolicy zyskają dodatkowy wyjazd z osiedla, co powinno usprawnić ruch – wyjaśnia Wojciech Guzik, naczelnik Wydziału Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym w UM w Sosnowcu.

Nowe oblicze zyska także główna nitka ul. Andersa, która biegnie od skrzyżowania z ul. 11 Listopada w Dańdówce, aż do ronda Ludwik. W niektórych miejscach jezdnia zostanie poszerzona nawet o metr ze względu na to, że na tej jednej z najbardziej ruchliwych dróg w mieście, znajduje się wiele uliczek, co powoduje, iż każdy kierowca, który z niej zjeżdża, musi się zatrzymać i czekać na swoją kolej. W miejscach, gdzie będzie to możliwe, jezdnia zostanie poszerzona o dodatkowy pas skrętu, co pozwoli na bezpieczny zjazd z drogi. Inwestycja obejmuje także kontynuację budowy ścieżki rowerowej oraz nowych chodników. Ponadto projektanci będą musieli także wydzielić pas na zatokę autobusową, co pozwoli na bezpieczne omijanie autobusów bez konieczności zjazdu na przeciwległy pas.
Z kolei przebudowa ulicy 11 Listopada obejmuje fragment od ulicy Niweckiej do ronda Żołnierzy Wyklętych. Podobnie jak na ul. Andersa, na tym odcinku także prócz samej drogi zostanie wybudowany chodnik i ścieżka rowerowa. Po zakończeniu całej inwestycji zmieni się organizacja ruchu na styku ul. Andersa i 11 Listopada. W miejscu obecnego skrzyżowania, powstanie rondo. Prace mają się zakończyć w listopadzie przyszłego roku.

ul 11 listopada

ul. 11 Listopada