„Upoluj swoją książkę” w CKZiU

Uczniowie będą mogli za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków
Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska w CKZiU bierze udział razem z 1000. szkół w Polsce w akcji „Czytaj PL" – jednej z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo.

ckziu upoluj ksik

fot. CKZiU w Sosnowcu


„Upoluj swoją książkę" wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię e-booków. W szkole - pod kierunkiem dyrektora, Zbigniewa Zalasa i polonistki, Bożeny Fulas –akcję propagują uczennice klasy maturalnej IV lg.
Młodzież będzie mogła zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Książkę będzie można wypożyczyć na 5 minutowej przerwie wprost z korytarza. Wystarczy smartfon i aplikacja. Spośród 5000 zgłoszeń organizatorzy wyłonili 1000 Ambasadorów, którzy przez cały listopad będą zachęcali do czytania w swoich szkołach. Uczennice szkoły: Izabela Podgórska, Katarzyna Sowula, Katarzyna Świerczek, Martyna Pach, Klaudia Stachura zakwalifikowały się do programu i uzyskały zaszczytny tytuł Ambasadora Akcji. - Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało nam się przejść rekrutację i cała nasza piątka weźmie udział w promocji czytelnictwa w naszej szkole -mówi Izabela Podgórska. Do udziału w akcji zachęcali uczniów popularni vlogerzy: Historia bez cenzury i EMCE, a na terenie szkoły Bożena Fulas.
Organizatorzy Czytaj PL: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Woblink
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa