Uczniowie CKZiU odwiedzili Centrum Badawczo-Rozwojowe w Bytomiu

Wkraczamy w nowy wiek...
Wycieczka klasy II p cyfrowych procesów graficznych z CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska w Sosnowcu do bytomskiej filii Akademii Technik Komputerowych, która odbyła się 19 października to przekroczenie progu świata nowoczesnej technologii.


Centrum Badawczo-Rozwojowe w Bytomiu to unikalna w skali kraju jednostka specjalizująca się w opracowywaniu innowacyjnych technologii informatycznych dla branży medycznej, sportu, przemysłu obronnego, firm branży medialnej i rozrywkowej, na przykład producentów gier komputerowych oraz teledysków. Uczniowie wzięli udział w eksperymentach badawczych, które są tu prowadzone na bieżąco.
Laboratorium Dynamiki i Wielomodalnej Interakcji HDMI umożliwia m.in. prowadzenie zaawansowanych badań medycznych w obszarach analizy ruchu człowieka, a wielomodalne Laboratorium Ruchu HML umożliwia prowadzenie badań w obszarach akwizycji, analizy i syntezy ruchu człowieka. - Dla przyszłych grafików komputerowych wyprawa w świat nowości technologicznych okazała się wielkim, niezapomnianym przeżyciem –przekazały organizatorki wycieczki, Bożena Fulas i Aneta Gil.