Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

uczniowie SP 19 sprawdzali wiedzę starszych kolegów, a także nauczycieli
29 września po raz siódmy obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day).


Jest to dzień symboliczny, który ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia i odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli z kolei mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Szkoła Podstawowa nr 19 w Sosnowcu również wzięła udział tej akcji edukacyjnej. Już od tygodnia można było zauważyć w klasach i na korytarzu szkolnym plakaty promujące akcję i samą tabliczkę mnożenia. W piątek była sprawdzana „tabliczkowa wiedza". Egzaminatorami byli uczniowie klasy 4b, którzy zaopatrzeni w losy przepytywali starszych kolegów oraz odważnych nauczycieli. Egzaminom towarzyszyły niezapomniane emocje.
Każda osoba, która zdała egzamin otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację.
Koordynatorami ŚDTM w „dziewiętnastce" były Marzanna Socha i Agata Stępień, nauczycielki matematyki.
Organizatorem Głównym imprezy jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka, które promuje zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki.
Foto SP 19 w Sosnowcu.