TYDZIEŃ KONSTYTUCYJNY w Centrum Kształcenia Zawodowego I Ustawicznego

Warsztaty w ramach Tygodnia Konstytucyjnego
6 czerwca w CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska odbyły się lekcje o znaczeniu Konstytucji w życiu obywateli.


Zajęcia poprowadził radca prawny Paweł Sych. Warsztaty odbyły się w ramach Tygodnia Konstytucyjnego. Jest to projekt przygotowany przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Biorą w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W ramach wydarzenia prawnicy z całej Polski przeprowadzają lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli.
- Prowadzący przedstawił znaczenie Konstytucji RP dla każdego obywatela na konkretnych przykładach (tzw. kazusach). Przedstawiono m.in. problem relacji między wolnością sumienia a wolnością słowa, a także wolności osobistej. Oddzielnie omówiono problem prawa do życia (także w kontekście bieżących wydarzeń politycznych) oraz problematykę równości (w tym tzw. gender). W trakcie dyskusji uczniowie poruszyli wiele kwestii związanych z prawami człowieka, w tym m.in. dotyczących wolności słowa- podsumowała Bożena Fulas z CKZiU.