Chórzyści ćwiczą przed obchodami 115. Lecia miasta

Stroje dla chórzystów na tę specjalną okazję szyje Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Sosnowcu
11 czerwca roku Sosnowiec będzie świętować 115. rocznicę nadania praw miejskich.


Główne uroczystości odbędą się na Placu Papieskim, gdyż w tym roku przypada także 25. rocznica powstania diecezji sosnowieckiej. Głównym miejskim wydarzeniem obchodów będzie koncert „Santo Subito" Piotra Rubika, który rozpocznie się około godz. 20.00. Wcześniej odprawiona zostanie jubileuszowa msza święta. Koncert „Santo Subito" opowiada o życiu Jana Pawła II, natomiast autorem libretta jest znany sosnowiczanin Jacek Cygan. W projekcie biorą udział także młodzi solowi wykonawcy wraz z orkiestrą symfoniczną i chórem.
Wśród wielu znakomitych wydarzeń towarzyszących obchodom odbędzie się także festiwal organizacji pozarządowych oraz wystąpi chór młodzieżowy, złożony z najlepszych solistów sosnowieckich szkół.
Próby chóru odbywają się już od początku kwietnia na Wydziale Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. Stroje dla chórzystów na tę specjalną okazję szyje Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Sosnowcu przy ul. Grota Roweckiego 64. Natomiast ich fundatorem jest ksiądz dr Michał Borda, dyrektor wydziału. Chórzystów do czerwcowego występu przygotowuje mgr Zuzanna Pycia, nauczycielka muzyki i języka angielskiego Szkoły Podstawowej nr 10 w Sosnowcu.