Rusza remont ulicy 3 Maja

Uwaga kierowcy
4 maja rusza warta ponad 24 mln zł przebudowa ulicy 3 Maja.

remont 3 maja


W pierwszym etapie prac drogowcy wyłączą z ruchu jeden z dwóch dostępnych pasów jezdni (prawy pas) ulicy 3 Maja w kierunku Środuli od „Ślimaka" do zjazdu z ulicy Narutowicza. Na czas remontu zostaną przeniesione przystanki autobusowe wraz z wydzieleniem zatoki, by pojazdy komunikacji publicznej nie blokowały jedynego dostępnego pasa. Roboty będą prowadzone z zachowaniem wjazdu i wyjazdu z ulicy Zamkowej.
Przebudowana zostanie droga na długości 8 km (w obu kierunkach), na całej szerokości jezdni. Ulica jest dwujezdniowa w obu kierunkach na odcinku od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do okolic ulicy Staszica (ponad 4 km). Dalej, jezdnia ma po trzy pasy ruchu w obu kierunkach (do wiaduktu w ciągu ul. Prusa i Blachnickiego). Ten odcinek także zostanie przebudowany na całej szerokości. Wyremontowany zostanie również wiadukt nad ulicą 3 Maja w ciągu ul. Prusa i Blachnickiego.
Jeden z pasów ruchu będzie pełnił funkcję buspasa. Oprócz przebudowy samej drogi powstaną również ścieżki rowerowe, które będą się łączyły z innym projektem, czyli budową 17 km ścieżek rowerowych i wypożyczalni rowerowych. W ramach projektu w ścisłym centrum Sosnowca zrewitalizowane zostaną miejsca postojowe oraz chodniki. Wykonawcą modernizacji drogi jest firma Eurovia Polska.
Źródło UM Sosnowiec