Uczniowie CKZiU wezmą udział w projekcie „Cybernauci”

Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci
Zadbanie o bezpieczeństwo w Internecie jest wspólnym zadaniem całych społeczności szkolnych i właśnie dlatego CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska włączyło się w realizację projektu „Cybernauci".


Projekt, realizowany przez Fundację Nowoczesna Polska ma na celu wzmocnienie kompetencji bezpiecznego korzystania z Internetu i TIK. - Celem projektu jest podniesienie kompetencji wszystkich wymienionych grup w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia – mówi Bożena Fulas, koordynator programu ze strony szkoły.
Młodzież wzięła już udział w kilkugodzinnych warsztatach, w trakcie których wzmacniano kompetencje w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Nauczyciele spotykają się z trenerem, Michałem Szyszką- Emisariuszem Bezpiecznego Internetu, żeby wzmocnić swoje kompetencje w tym zakresie, zainspirować się w zakresie pracy z użyciem nowych technologii, poznać miejsca, gdzie mogą szukać nowych informacji. Rodzice mogą się natomiast dowiedzieć, w jaki sposób można wykorzystać Internet jako narzędzie rozwoju swojego dziecka, jakie korzyści wynikają z jego używania oraz co robić, aby nie spotkać się z niebezpieczeństwami w tym zakresie.
Projekt jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Bezpieczna+". Patronat honorowy nad projektem objęli: Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Foto CKZiU w Sosnowcu