Uczniowie CKZiU uczyli się jak walczyć ze stresem przedmaturalnym

warsztaty dla uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego
W szkołach CKZiU Technikum nr 4 i 6 odbyły się warsztaty psychologiczne dotyczące stresu przedmaturalnego.


- Przyszli maturzyści aktywnie włączyli się w zajęcia, które mają im pomóc podczas egzaminu dojrzałości. Oczekiwania rodziców i otoczenia oraz własne ambicje związane z maturą powodują olbrzymie napięcie, lecz nie zawsze uczniowie dysponują odpowiednią wiedzą, by temu zaradzić- mówi organizatorka lekcji, Bożena Fulas. - Z czasem nadmierny stres, który odczuwamy w takich sytuacjach wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie i obniża wydajność naszej pracy- dodała.
Celem zajęć było dostarczenie uczestnikom wiedzy oraz narzędzi umożliwiających wykorzystanie swojego potencjału do radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
- Stres w pozytywnym wydaniu jest zdrowym wyzwaniem, sprawdza naszą odwagę i sprzyja rozwojowi. W negatywnym wydaniu pozbawia energii i może być zabójczy. Chodzi jednak o to, by bez względu na to, czy poziom doświadczanego stresu jest zdrowy czy szkodliwy, żyć spokojnie, mieć dużo energii, umieć się odprężać i sprawować kontrolę nad swoim życiem –podsumowała prowadząca szkolenie, Monika Ignacak z Uniwersytetu SPWS w Katowicach.