Gimnazjum nr 1 otrzymało certyfikat „szkoły globalnej”

Uczniowie Otrzymanie certyfikatu świętowali w Brukseli
Gimnazjum Nr 1 w Sosnowcu od wielu lat podejmuje różnorodne działania w ramach edukacji globalnej i humanitarnej uczniów.

szkola globalna1


Starania uczniów zostały już docenione poprzez otrzymanie certyfikatu Szkoły Humanitarnej w 2012 r. oraz Szkoły Globalnej w 2013 r. Młodzi gimnazjaliści nie zaprzestali przedsięwzięć w tym temacie.
W tym roku młodzież Gimnazjum Nr 1 wzięła udział w działaniach projektu "Edukacja globalna w szkole. Od edukacji globalnej do odpowiedzialności za świat II", realizowanego w Europejskim Roku na rzecz Rozwoju, a współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP 2015. O Certyfikat „SZKOŁA GLOBALNA - SZKOŁĄ ROZWOJU" mogła ubiegać się każda szkoła, która w latach szkolnych 2013/2014, 2014/2015, 2015/2016 uczestniczyła w projektach edukacji globalnej , podejmowała aktywne działania w środowisku lokalnym na rzecz promowania, budowania świadomości na temat edukacji globalnej oraz mogła podzielić się przykładami dobrej praktyki w tym zakresie. Gimnazjum Nr 1 w Sosnowcu stanęło na najwyższym podium wyprzedzając szkoły z całej Polski w zakresie podejmowanych działań z edukacji globalnej. Tym samym uzyskało tytuł laureata i wymarzony certyfikat. Sosnowiec wyprzedził m.in szkoły z Jaworzna, Jasła, Krakowa, czy Opola. Nagrodą dla uczniów była wizyta studyjna w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

szkola globalna2 szkola globalna3