Drużyna Jorkyball Sosnowiec zdobyła tytuł klubowych wicemistrzów świata

W miniony weekend piłkarze sosnowieckiego Jorkyball po raz dziesiąty uczestniczyli w klubowych Mistrzostwach Świata , które odbyły się w portugalskim Pombal.


Jorkyball to odmiana piłki nożnej 2 na 2 w specjalnie zaprojektowanych klatkach o długości boiska 10 metrów i szerokości 5 metrów z bramkami 1 x1 m
Jak dotąd największy sukces reprezentacji Polski to wicemistrzostwo świata oraz klubowe mistrzostwo świata dla Jorkyball Sosnowiec w 2013 roku na turnieju w Krakowie oraz taki sam wynik w Rzymie w 2017 roku.
Drużyna mocno zmotywowana przystąpiła do turnieju i przez mecze grupowe przeszli dosłownie jak burza wygrywając zdecydowanie wszystkie spotkania żeby w drodze do finału trafić na aktualnego mistrza Francji Bordeaux. Mistrzowie Francji nie dali jednak rady naszej drużynie ulegając im 2:0 .W sobotni wieczór finałowe spotkanie rozegrali z kolejną francuską drużyną. Tym razem było to Montpellier. Po długiej i zaciętej grze musieli uznać wyższość przeciwników, którzy wygrali 3:2. Tym samym drużyna Jorkyball Sosnowiec została klubowym wicemistrzem Świata 2019. - Wicemistrzostwo Świata ! Znowu zabrakło tego czegoś.. tej kropki nad i...Byliśmy blisko ale I tak zrobiliśmy po raz kolejny świetny wynik! Wracamy z podniesionymi czołami i za rok obiecujemy jeszcze mocniejszą walkę o złoto- mówi Piotr Ślimak , kapitan wicemistrzowskiej drużyny.
Druga sosnowiecka drużyna uczestniczyła w turnieju pucharowym miasta Pombal. Również oni dotarli do finału po wygranym meczu półfinałowym z francuskim Perpignan 2:0. W finale ulegli Francuzom z Eaubonne 3:1 a najlepszym zawodnikiem tego turnieju został wybrany nasz zawodnik Michał Dziewanowski. - Dla Michała były to już kolejne mistrzostwa i niewiadomo jakby się zakończył finał gdyby nie kontuzja, której doznał w 3 secie. Swoją grą oraz indywidualną nagrodą MVP turnieju udowodnił że był w swojej drużynie liderem. Do tego turnieju przystąpił z absolutnymi debiutantami , którzy po raz pierwszy pojechali na takie mistrzostwa ale nie przestraszyli się i twardo walczyli o kolejne zwycięstwa - mówi Adrian Siejak właściciel sosnowieckiego ośrodka Jorkyball.
- Cieszę się, że wysiłek włożony w treningi przyniósł oczekiwane skutki w postaci dobrych wyników, promowania miasta za granicą a także zachęcenia jeszcze szerszego grona ludzi do uprawiania tej kapitalnej dyscypliny jaką jest Jorkyball. Składamy serdeczne podziękowania naszym sponsorom, którzy walnie przyczynili się do tego sukcesu jak i wszystkim tym, którzy nas oglądali i kibicowali na transmisjach internetowych. Dzięki, że byliście z nami do samego końca -mówi Prezes Stowarzyszenia Jorkyball, Marek Szczerba.


Klubowi wicemistrzowie Świata: Piotr Ślimak, Artur Pałasz i Paweł Adamik.
Wicemistrzowie pucharu miasta Pombal: Jakub Lichota, Piotr Kostowski i Michał Dziewanowski MVP.

jorkyballs


Źródło i fot.: Jorkyball Sosnowiec