Mistrzostwa dwóch kontynentów w Sosnowcu

Od 25 do 27 lipca Sosnowiec będzie areną Mistrzostw Europy i Afryki w najbardziej prestiżowej kategorii „Open”. Przez trzy dni na akwenie Stawiki toczyć się będzie rywalizacja wśród kobiet i mężczyzn o medale w wakeboardzie, wakeskacie, a także w odmianie wakeboardu dla osób niepełnosprawnych, czyli „Seated”.


- Wake Zone Stawiki w Sosnowcu to znakomity obiekt. Jego infrastruktura z pewnością pozwoli na przeprowadzenie tej imprezy na najwyższym światowym poziomie. Miejscowy klub - KS Wake Zone Stawiki, który jest członkiem Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, prowadzą ludzie z pasją i doświadczeniem. W 2018 roku właśnie tam odbyły się Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie i Wakeskacie i była to bardzo udana impreza, pod wieloma względami rekordowa – wyjaśnia Wiesław Kurnik, wiceprezes Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. – Do Mistrzostw Europy i Afryki przygotowujemy się z ogromną starannością. Mamy doświadczenie w organizacji takich zawodów i jestem przekonany, że przedstawiciele kilkunastu narodowych reprezentacji wyjadą z Sosnowca ze znakomitymi wspomnieniami – dodaje Wiesław Kurnik.
- Od lat czynnie uprawiamy sporty wodne, które prowadzi Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego. Uczestniczyliśmy w wielu imprezach mistrzowskich na całym świecie, z dumą reprezentując Polskę. Teraz zdobyte przez lata doświadczenia chcemy właściwie wykorzystać i dołożymy wszelkich starań, aby Mistrzostwa Europy i Afryki 2019 były zawodami, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich zawodników, trenerów i widzów. Mamy nadzieję, że startującym przypadnie do gustu nasz wakepark i w przyszłości chętnie będą go odwiedzać - mówi Dawid Kazek, założyciel Wake Zone Stawiki. - Jesteśmy dumni , że ośrodek, który zrodził się z pasji, teraz stanie się miejscem, gdzie odbędzie się impreza rangi światowej. Zrobimy co w naszej mocy, by zawody zostały rozegrane na najwyższym poziomie, w duchu sportowej rywalizacji. Jako mieszkaniec Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii cieszę się, że możemy promować na arenie międzynarodowej nie tylko region, ale i nasz kraj. Inwestując na Stawikach wierzyliśmy, że przy współpracy z miastem Sosnowiec powstanie nowoczesne miejsce na poziomie europejskim - dodaje Bartosz Pieczonka, prezes Wake Zone Stawiki.
- Włożyliśmy wiele pracy, by Stawiki znów przyciągały mieszkańców całego regionu. Zainwestowaliśmy kilka milionów złotych ale nie spodziewaliśmy się, że ta przestrzeń będzie robiła taką furorę. Dopełnieniem wszystkich zmian jest wyciąg wakebordowy na samym akwenie. Cała grupa osób związanych z klubem Wake Zone Stawiki to bardzo fajni ludzie, otwarci na współpracę z miastem, która układa się bardzo dobrze – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

- Organizacja Mistrzostw Europy i Afryki w Wakeboardzie i Wakeskacie to bez wątpienia wyróżnienie dla naszego Związku. Od lat Międzynarodowa Federacja Narciarstwa Wodnego i Wakeboardu IWWF powierza nam zawody tytularne, a to pokazuje, że ma do nas i naszych klubów ogromne zaufanie - podkreśla Paweł Szabelewski, sekretarz generalny Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. - Już teraz zapraszam do Sosnowca na lipcowe mistrzostwa. Jestem pewien, że te zawody będą wspaniałą promocją dyscypliny ale też naszego kraju, regionu i miasta gospodarza – mówi Paweł Szabelewski.


Źródło: UM Sosnowiec