Halowe Mistrzostwa Śląska kat. U-10

Udany występ hokeistów z UKS Orlęta – SP15 Sosnowiec
Kolejny dobry występ sosnowieckich drużyn hokeja na trawie w halowych Mistrzostwach Śląska w kategorii U-10.


Gdy większość dzieci korzystała z uroków ferii zimowych hokeiści UKS Orlęta-SP 15 Sosnowiec walczyli w drugiej rundzie halowych mistrzostw województwa śląskiego.
10 lutego w hali sportowej przy ul. Kisielewskiego w drugiej rundzie rywalizowały drużyny z Gliwic, Cieszyna, Siemianowic Śląskich oraz Sosnowca. Sosnowiec reprezentowały dwie drużyny, dziewcząt i chłopców. W drużynie chłopców odnotowaliśmy dwa wspaniałe debiuty, Filipa Baranowskiego (rocznik 2011) i Kornela Kurzawy (rocznik 2010), którzy wspomogli w walce o jak najlepsze wyniki swoich starszych kolegów.
Drużyna chłopców w 5 spotkaniach uległa tylko zespołowi z Siemianowic Śląskich, wygrywając pozostałe 4 mecze. Olbrzymią niespodzianką tej rundy rozgrywkowej była wręcz rewelacyjna postawa drużyny dziewcząt, która przegrała tylko ze swoimi kolegami, pokonując zespół drugi z Gliwic i z Cieszyna oraz uzyskując remisy z pierwszym zespołem z Gliwic i drużyną z Siemianowic. Zwłaszcza remis z drużyną HKS Siemianowice jest bardzo cenny wynikiem, gdyż dzięki niemu dziewczęta pomogły swoim kolegom utrzymać 4 pkt różnicę nad rywalami przed ostatnią rundą oraz utrzymać 3 lokatę przed pierwszą drużyną z KKS Kolejarza Gliwice.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!