Sosnowiczanie zwyciężyli w Nakle nad Notecią

W dwudniowym Turnieju wzięło udział 12 drużyn
21 stycznia zakończył się dwudniowy XXIV Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Mariana Kensego, w którym na zaproszenie Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, miała zaszczyt reprezentować nasze miasto, drużyna Zagłębia Sosnowiec 2003.

naklo turniej pn


W turnieju wzięło udział 12 drużyn, które przez 2 dni zmagały się o zwycięski Puchar Przechodni tych zawodów. Pierwszego dnia, młodzi zagłębiacy rozgrywki grupowe ukończyli na pierwszym miejscu, w dniu kolejnym mecze finałowe ze zwycięzcami grup eliminacyjnych zakończyły się wynikami 6:0 z ekipą Naklo (Czechy) i 4:0 z drużyną MKS Victoria Września, co sklasyfikowało naszych młodych reprezentantów Sosnowca, na I miejscu w turnieju. Nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza, otrzymał nasz zawodnik Amadeusz Kędziora, z bilansem dwóch straconych bramek w całym turnieju.
W międzyczasie rozegrany został mecz pokazowy pomiędzy trenerami zaproszonych drużyn, a organizatorami turnieju, w którym to nasz trener Grzegorz Bąk, strzelił dwie z trzech bramek dla ekipy trenerów, dedykując je swoim piłkarzom.
Puchary, medale i nagrody wręczali: Sławomir Napierała - burmistrz miasta i gminy Nakło nad Notecią, Michał Dołożenko - viceprezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Bydgoszczy, Januariusz Stodolny, Janusz Piechota - K-PZPN, Anna Biniakowska - dyrektor Zespołu Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle nad Notecią, Jan Grabarski, Mariusz Malikowski, Hieronim Kołaczek, Żygowski - radni Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią.
Zagłębie wystąpiło w składzie: Amadeusz Kędziora, Hubert Sych, Maksym Niemiec, Bartosz Chęciński, Jakub Pancerz, Igor Bucki, Patryk Krzanowski, Paweł Gajecki, Ksawery Korfel. Pieczę nad zespołem sprawiali trenerzy Grzegorz Bąk i Kamil Piętka.
Gratulujemy!

naklo turniej pn1