Sukces dziewcząt z SP 13 w Mistrzostwach Sosnowca Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym

Szkoły Podstawowe nr 13 oraz 22 będą reprezentowały Sosnowiec w Zawodach Rejonowych
12 grudnia w Szkole Podstawowej nr 13 przy ul. Jedności 7 rozegrano Mistrzostwa Sosnowca Szkół Podstawowych w tenisie stołowym dziewcząt.

 


Wspaniale spisały się dziewczęta z SP 13. Mistrzowską drużynę reprezentowały: Emilia Kopczyńska, Monika Wilk i Maja Nieradzik. W klasyfikacji drużynowej w kategorii dziewcząt SP 13 zajęła bezapelacyjnie 1 miejsce (na 10 startujących szkół). W ćwierćfinale SP 13 wygrała 3:0 z SP 22, w półfinale SP 13 okazała się lepsza od SP 6 w stosunku 3:0. W finale SP 13 pokonała 3-0 SP nr 18 w Sosnowcu. Dwie najlepsze szkoły (SP 13, SP 22) będą reprezentowały Sosnowiec w Zawodach Rejonowych. Sukces jest tym większy, że dziewczęta osiągnęły mistrzostwo będąc w IV klasie szkoły podstawowej!
Nagrody dla najlepszych szkół wręczała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13, Małgorzata Woźniak – Kutek oraz dyrektor Szkoły Podstawowej, Mariusz Musiał.
W sezonie 2016/2017 Szkoła Podstawowa nr 13 okazała się również najlepsza w tenisie stołowym w Sosnowcu (jest to powtórzenie wyniku z zeszłego sezonu)! Opiekunem mistrzowskiej drużyny z SP 13 i sędzią głównym zawodów był instruktor tenisa stołowego w UKS Dwójka Sosnowiec- Adrian Eliasz.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!