W ciągu dwóch dni sosnowieckie drużyny hokeja na trawie z UKS Orlęta, rozegrały łącznie 20 meczy

Z różnym efektem, ale zawsze z sercem i walką do samego końca
Bogaty sobotnio niedzielny maraton rozpoczęły drużyny dziewcząt i chłopców w Śląskiej Lidze w kategorii dzieci. Nasze drużyny grały w kratkę, ale obroniły swoje trzecie lokaty i przed kolejną kolejką mają nadal bezpieczną przewagę nad drużynami KKS 2 Kolejarz Gliwice.

uks orleta1


W tych rozgrywkach dużym charakterem i sercem wykazali się chłopcy, którzy już przegrywali z KKS 2 Kolejarzem 0-2, aby zremisować 2-2 z możliwością osiągnięcia nawet zwycięstwa (dwie porażki z liderem i wiceliderem oraz wygrana i remis). Dziewczęta pomimo tego, iż w pewnych momentach posiadały miażdżącą przewagę, przegrały z drużyną KKS 2 Kolejarz 0-1 (dwie wygrane z drużynami z dołu tabeli i dwie porażki z liderem i czwartą drużyną).
Niedzielny poranek rozpoczęła drużyna młodzików, która brała udział w kończących rozgrywki meczach w ramach Pucharu Śląska, gdzie w końcowej klasyfikacji osiągnęła trzecie miejsce.
Na koniec długiego weekendu na boiska wyszli najmłodsi adepci sosnowieckiego UKS Orlęta. Tutaj zgodnie z przewidywaniami bezkonkurencyjna okazała się drużyna chłopców, która w pięciu spotkaniach nie straciła ani jednej bramki, remisując tylko z drużyną z Gliwic.
Drużyna dziewcząt (jako jedyna w pełni składająca się z samych dziewcząt) w rywalizacji z drużynami chłopców osiągnęła jedno zwycięstwo i cztery porażki. Dziewczęta musiały sobie poradzić z brakiem podstawowych zawodniczek (w tym bramkarki) oraz udziałem totalnych debiutantek w swoich szeregach.
Podopiecznych Jarosława Zdanowicza czekają jeszcze dwa weekendy do zakończenia sezonu wiosna - jesień 2017 z dużymi szansami na lokaty medalowe, a już 18 listopada będzie można ich zobaczyć w Sosnowcu na otwarciu sezonu halowego.