44. Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin

na 3 matach w Sosnowcu rywalizowali czołowi polscy zawodnicy i zawodniczki
3 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Sosnowcu odbyły się 44. Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin w których udział wzięło 102 zawodnikow z 47 ośrodkow Kyokushin.

44 karate 1

 

Organizatorem mistrzostw był Sosnowiecki Klub Karate, współorganizatorami był Urząd Miejski Sosnowiec oraz MOSiR Sosnowiec. Dzięki współpracy między władzami miasta i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji udało się zorganizować widowisko na najwyższym poziomie. Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński który objął Patronatem Honorowym całą imprezę.
Podczas inauguracji mistrzosw Shihan Eugeniusz Dadzibug został nagrodzony podziękowaniami za rozwój karate kyokuhin w Polsce przez Prezesa Polskiego Związku Karate Macieja Sokołowskiego, sędzią głównym mistrzostw był shihan A. Drewniak. Podczas dekoracji zwycięzców mistrzostw nagrody wręczali Z-ca Prezydenta Miasta Krzysztof Haładus oraz Dyrektor MOSiR Sosnowiec Jerzy Górak. Organizatorzy zapewnili bogaty wystrój sali, transmisję internetową połączoną z tele-bimem, pokaz karate, konkurs tameshiwari oraz symboliczne prezenty dla wszystkich zawodnikow i sędziów. Cała impreza przebiegła zgodnie z planem, zawody stały na najwyższym poziomie, na 3 matach w Sosnowcu rywalizowali czołowi polscy zawodnicy i zawodniczki którzy za swój ciężki wysiłek nagrodzeni zostali wspaniałymi medalami oraz pucharami.
-Jako organizator pragniemy podziękować za wsparcie wszystkim sponsorom, wolontariuszom i wszystkim członkom oraz sympatykom klubu którzy przyczynili się do wspólnego sukcesu organiazacyjnego. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za przybycie, zwyciezcom gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych na arenie krajowej oraz międzynarodowej – podsumowują organizatorzy.

44 karate 2