XV Sosnowiecka Olimpiada Sportowa dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo już za nami

 impreza odbyła się w ramach projektu Liczę na sport
131 zawodników z Sosnowca, Katowic, Będzina, Czeladzi, Jaworzna, Siemianowic Śląskich, Dąbrowy Górniczej, Chrzanowa oraz Wolbromia wzięło udział w XV Sosnowieckiej Olimpiadzie Sportowej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo.

Impreza w tym roku odbyła się 7 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu.

olimpiada2017 0


Po uroczystym otwarciu olimpiady, którego dokonał prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, rozpoczęła się prawdziwie sportowa rywalizacja.
Zawodnicy rywalizowali w dziewięciu konkurencjach sportowych i w trzech kategoriach wiekowych. Wśród konkurencji znalazły się m.in. rzut piłką do kosza, slalom na wózku inwalidzkim, rzuty woreczkiem do celu, wyścigi na pełzakach, skok w dal z miejsca i kręgle. Wielki emocje wzbudził, jak co roku, turniej boccia. Rywalizacja była zacięta, a radość ze zwycięstwa ogromna. Ostatecznie, w klasyfikacji drużynowej, pierwsze miejsce zajęło Przedszkole Miejskie nr 55 w Sosnowcu, drugie miejsce przedszkole przy ZSS w Czeladzi, a na trzecim miejscu znalazło się Przedszkole Miejskie nr 43 w Sosnowcu.
W kategorii drużynowej - ośrodki, szkoły - wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 38 (ZSO nr 5) w Sosnowcu. Tuż za nimi znaleźli się przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi
w Jaworznie, a trzecie miejsce przypadło w udziale uczniom Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Jaworznie.

olimpiada2017 1


W turnieju boccia wygrali uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej. Drugie miejsce zajęli zawodnicy Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Jaworznie, a trzecie miejsce zajęli uczniowie Szkoła Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie. Podczas olimpiady zostały także ogłoszone wyniki konkursu plastycznego. Pierwsze miejsce zajął Adam Kasprzyk, uczeń SP nr 38 w Sosnowcu, drugie miejsce Weronika Just, uczennica SP nr 7 w Jaworznie, a trzecie przyznano Zuzannie Wosik ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie.

olimpiada2017 3


O oprawę artystyczną zadbali członkowie studia taneczno-akrobatycznego ACTIVIO pod opieką Dajany Oziemkowskiej oraz uczniowie ZSO nr 5 w Sosnowcu pod kierunkiem Igi Rzepczyńskiej, Doroty Nowak i Przemysława Boronia.
Zmagania sportowców podziwiali także m.in. Anna Jedynak, zastępca prezydenta Sosnowca, Zbigniew Byszewski, pełnomocnik prezydenta ds. edukacji, Janusz Kucharski, pełnomocnik prezydenta ds. osób niepełnosprawnych oraz radna Halina Sobańska, przewodnicząca Komisji Oświaty.
Organizatorem imprezy byli ZSO nr 5 w Sosnowcu, Urząd Miejski oraz MOSiR w Sosnowcu. W tym roku impreza odbyła się w ramach projektu „Liczę na sport", który wygrał w konkursie wolontariackim „Dobry pomysł", zorganizowanym przez ING Bank Śląski.

olimpiada2017 4

olimpiada2017 5

zdjęcia: Małgorzata Majewska oraz Jarosław Zatkowski