Konkurs Wciskania Wielokrotnego oraz Podciągania na Drążku

Zawody w Klimontowskim Centrum Aktywności Rodzinnej
Na zakończenie ferii w ramach Akcja Zima w Mieście Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu zorganizował w siłowni Klimontowskiego Centrum Aktywności Rodzinnej konkurs Wyciskania Wielokrotnego Sztangi oraz Podciągania na Drążku, które cieszyły się dużym zainteresowanie nie tylko mieszkańców Sosnowca.

zawody CAR

FOTO: Studio Foto Mentel


W konkurencji wyciskania własnej wagi ciała zwyciężył Grzegorz Dyrcz, który sztangę ważącą 77,5 kg wycisnął aż 47 razy co w przeliczeniu na kg dało zawodnikowi 3642,5 kg. Na drugie miejscu uplasował się Tomasz Grzegorczuk, który sztangę ważącą 67,5 kg podniósł 42 razy. Na najniższym stopniu podium stanął Marian Kamski, który wyciskał sztangę ważącą 100 kg wykonując 34 powtórzenia.
W wyciskani połowy masy ciała rywalizacja odbyła się zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn. Wśród kobiet zwyciężyła Kinga Moczydłowska, która z ciężarem 37,5 kg wykonała aż 49 powtórzeń. Drugie miejsce przypadło Angelinie Mańskiej z 34 powtórzeniami z sztangą ważąca 27,5 kg. Na najniższym stopniu podium stanęła Tatiana Yohotka, która sztangę ważącą 25 kg wycisnęła 29 razy.
Natomiast wśród mężczyzn podobnie jak w wyciskaniu wagi ciała bezkonkurencyjnym okazał się Grzegorz Dyrcz wyciskając ciężar 37,5 kg aż 183 razy co w przeliczeni na kg dało w sumie 6862,5 kg. Natomiast drugi zawodnik Tadeusz Homańczuk wycisnął w sumie najwięcej z wszystkich startujących aż 7000 kg na co złożyło się wykonanie 175 powtórzeń z ciężarem 40 kg. Trzecie miejsce z tą samą ilością powtórzeń zajął Michał Bojanowicz, który był lżejszy od rywala i wyciskał 35 kg.
Ostatnia z rozegranych konkurencji było podciąganie na drążku. Tu pierwsze miejsce zajął policjant z Oddziałów Prewencji w Katowicach Adam Biedziak wykonując 34 podciągnięcia. Drugie miejsce wywalczył Piotr Kandefer z 24 podciągnięciami. Trzecie miejsce z tą samą ilością powtórzeń co Piotr wywalczył Marcin Gaj, ale był lżejszy od rywala.
Uczestnicy zostali nagrodzeni pucharami ufundowanymi przez MOSiR Sosnowiec, oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Supleschop z Sosnowca, Tytan Chorzów oraz Grzegorz Leskiego.
- Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział i stworzenie wspaniałej rodzinnej atmosfery podczas zawodów – podsumowują organizatorzy.

zawody CAR2

FOTO: Studio Foto Mentel