Łukasz Orbitowski będzie gościł w miejskiej bibliotece

Wybierz się na spotkanie autorskie
Łukasz Orbitowski, pisarz, felietonista, dziennikarz, będzie bohaterem spotkania autorskiego, które odbędzie się 16 maja w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Parkowej 1A w Sosnowcu w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.

Rozmowę promującą najnowsze książki autora, czyli „Rzeczy utracone" i „Exodus", poprowadzi Bartłomiej Majzel. Pochodzący z Krakowa pisarz, jest absolwentem filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a w swoim dorobku ma kilkadziesiąt opowiadań, felietonów oraz m. in. siedem powieści.
Debiutował w 1999 roku niskonakładowym tomikiem opowiadań „Złe Wybrzeża". Jego debiutem w fantastyce było opowiadanie „Diabeł na Jabol Hill", opublikowane w pierwszym numerze miesięcznika „Science Fiction" (2001). Jako recenzent i felietonista współpracował m. in. z „Nową Fantastyką" (od 2001, publikuje tam recenzje filmowe), „Przekrojem" (2006–2008 i jako stały felietonista 2010–2013), „Lampą" (2006–2010 – wspólnie z Jarosławem Urbaniukiem był autorem cyklu „Urbiet Orbi"), „Mówią Wieki" (2007–2008), „Gazetą Wyborczą" (od 2009).
Napisał m. in. „Horror show", „Tracę ciepło" i „Szczęśliwą ziemię". Był nominowany do prestiżowych nagród: Nagrody Literackiej Gdynia oraz dwukrotnie do Literackiej Nagrody „Nike". Jest laureatem stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska" 2012, Paszportu „Polityki" 2016 oraz Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Prowadzi autorski program „Dezerterzy" na antenie TVP Kultura.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.
Wstęp jest wolny.