Dotknij teatru w Teatrze Zagłębia

Warsztaty w Teatrze Zagłębia
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w tym roku Teatr Zagłębia w ramach organizowanego cyklicznie ogólnopolskiego projektu „Dotknij Teatru" przygotował dwie propozycje dla widzów.

Już 5 kwietnia po spektaklu „Wojna światów" odbędą się warsztaty „Wojna światów – co się dzieje po końcu świata". - Podczas warsztatów będziemy się zastanawiać, jak mógłby wyglądać nowy świat. W jaki sposób to, czego ludzkość dowiedziała się o sobie, czego nauczyła się w czasie wojny, wpłynie na obowiązujące w nim zasady. Wspólnie będziemy zastanawiać się, jakie przepisy i jakie prawo powinno obowiązywać w świecie, w którym wszystko zaczyna się od nowa – mówi prowadząca warsztaty Katarzyna Niedurny. W spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani widzowie, którzy widzieli spektakl. Nie trzeba wcześniej zgłaszać chęci uczestnictwa.

Kolejne warsztaty, tym razem na temat pisania monologów, są zaplanowane na 14 kwietnia o godz. 16.00. Uczestnicy będą mieli okazję zrekonstruować swoje codzienne podróże - z domu do szkoły, pracy, sklepu - odkryć w nich potencjał opowieści i utrwalić w formie monologów teatralnych. Warsztaty są przeznaczone dla osób powyżej 16. roku życia. Liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy przyjmuje Biuro Obsługi Widzów, tel. 32 266 11 27, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Koszt warsztatów to 5 zł.