Anthony Strong w „Muzie”

Jazzowa uczta w jesienny wieczór
Brytyjski pianista jazzowy, kompozytor, wokalista oraz autor tekstów, czyli Anthony Strong, wystąpi 21 listopada w Sali Widowiskowo-Koncertowej „Muza".

W kompozycjach Stronga słychać wpływ klasyków jazzowych, a jego gra na fortepianie opiera się na ogromnej wiedzy na temat swingu Wyntona Kelly, Oscara Petersona czy Billa Evansa. Jego głos i swingujący styl gry na fortepianie to prawdziwa muzyczna uczta, którą docenia publiczność z całego świata. Wczesne lata artysta spędził w trzech wiodących szkołach muzycznych w Anglii. Najpierw studiował grę na fortepianie klasycznym, a ostatecznie oddał się muzyce jazzowej. Od czasu wydania jego debiutanckiego albumu w 2013 r., przez samą brytyjską prasę został uznany za „ogromny talent, z wszelkimi zadatkami na kolejną, obok Jamiego Culluma i Michaela Bublé, gwiazdę panteonu współczesnego retro-jazzu." Wystąpił przed legendarnym BB Kingiem i wydał minialbum, który dotarł na pierwsze miejsce brytyjskiej listy przebojów jazzowych. Wokalista i pianista Anthony Strong wzbudził zainteresowanie najbardziej znaczących wytwórni muzycznych na świecie. A album „Stepping Out" znalazł się na pierwszym miejscu amerykańskiej stacji iTunes Jazz Charts.
Stale wzbogaca trasę koncertową, która do tej pory dotarła do 26 krajów na 4 kontynentach. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety są w cenie 50 i 70 zł, dostępne online na stronie: www.kiepura.pl, w kasie Sali Widowiskowo – Koncertowej „Muza" oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury.