Połączą słowo z dźwiękiem w muzyczny esej

Niezwykły koncert w sosnowieckiej MUZIE
„Esej na głos i kontrabas/Tadeusz Sławek - Bogdan Mizerski / 40 lat" to alternatywna forma koncertu, która integruje słowo z dźwiękiem, a w ostatnich latach także obraz.


Muzyczny esej zostanie zaprezentowany na scenie „Muzy" już 16 października. Autorom udało się połączyć warstwę tekstową z warstwą muzyczną w nową autorską jakość, w odróżnieniu od programów słowno-muzycznych, poezji śpiewanej czy spotkań poetycko-muzycznych. „Esej na głos i kontrabas" nawiązuje do doświadczeń ruchu Beat Generation, Jazz and Poetry i dokonań zespołu The Doors. W okresie 40 lat powstało kilkadziesiąt programów koncertów „Esej na głos i kontrabas". W 1992 r. dla TVP został zarejestrowany „Tygrys wg Williama Blake'a/Esej na głos i kontrabas" w reżyserii Jolanty Ptaszyńskiej, z udziałem aktorki Ireny Jun i tancerki Iliany Alvarado.
W ramach projektu „Esej na głos i kontrabas / Tadeusz Sławek - Bogdan Mizerski / 40 lat" niezwykły koncert rozpocznie się o godz. 18:00. Wstęp jest wolny, a kolejną niespodzianką dla gości jest publikacja płytowa „O gościnności", którą będzie można również otrzymać w dniu koncertu.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli minister kultury i dziedzictwa narodowego oraz prezydent Sosnowca. Patroni medialni to m.in. TVP S.A. o/Katowice, Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach oraz „Kurier Miejski".

Esej na gos i kontrabas plakat