21 Lut
Napisane przez Redakcja

W miniony weekend w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Par i Trójek 2018 w bowlingu.
W sobotę, 17 lutego odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski w parach. Sosnowiec reprezentowali zawodnicy klubu sportowego Bowling Team Sosnowiec w składzie: Jarek Krzepkowski i Michał Brachaniec.

Czytaj dalej
21 Lut
Napisane przez Redakcja

Zaszczytny tytuł dla ucznia SP10
17 lutego na Stadionie Śląskim odbyła się uroczysta gala plebiscytu "Sportowiec Roku 2017 województwa śląskiego" pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Marszałka Województwa Śląskiego.

Czytaj dalej
21 Lut
Napisane przez Redakcja

Udany turniej walentynkowy dla zawodników UKS dwójka Sosnowiec
17 lutego w Bielsku - Białej rozegrano Walentynkowy Turniej Tenisa Stołowego. Bardzo dobrze w tych zawodach spisali się reprezentanci trenujący w UKS Dwójka Sosnowiec. W kategorii gimnazjum Dawid Kmiecik zajął drugie miejsce,a Dominik Chrząścik był piąty. Lidia Kmiecik zajęła czwarte miejsce w kategorii kl. 5-6 SP. Filip Kmiecik był ósmy w kl. 3-4 SP. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

19 Lut
Napisane przez Redakcja

Zapoznaj się z ofertą szkoły
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 17 w Sosnowcu przy ul. Zamkowej nr 17 zapraszają rodziców z dziećmi rozpoczynającymi naukę w klasie 1 na Dzień Otwarty, który odbędzie się w czwartek, 22 lutego o godz.16.30.
W programie: spektakl muzyczno –taneczny „Kraina Lodu", zapoznanie z ofertą szkoły, warsztaty plastyczne, zwiedzanie szkoły.

15 Lut
Napisane przez Redakcja

Uczniowie CKZIU biorą udział w spotkaniach z świadkiem i uczestnikiem II wojny światowej
W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych – Śląski Zarząd Wojewódzki w Katowicach organizuje spotkania świadków historii z młodzieżą szkolną.

Czytaj dalej
14 Lut
Napisane przez Redakcja

Uczniowie SP 10 poszerzali swoją wiedzę o obyczajach obchodzenia dnia św. Walentego
Kult świętego Walentego ma swoją bogatą tradycję i historię. 14 lutego obchodzimy znane niemal każdemu „Walentynki".

Czytaj dalej
12 Lut
Napisane przez Redakcja

Udany występ hokeistów z UKS Orlęta – SP15 Sosnowiec
Kolejny dobry występ sosnowieckich drużyn hokeja na trawie w halowych Mistrzostwach Śląska w kategorii U-10.

Czytaj dalej
07 Lut
Napisane przez Redakcja

Zapraszamy na koncert w Muzie!
Zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki, a przy tym osiągnąć popularność, czyli Raz Dwa Trzy, zagra 18 marca w Sali Widowiskowo-Koncertowej „Muza".

Czytaj dalej
05 Lut
Napisane przez Redakcja

XI edycja Turnieju Tanecznego
Po raz jedenasty 3 marca odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Taneczny „Róża 2018", organizowany przez Miejski Dom Kultury „Kazimierz" w Sosnowcu.

Czytaj dalej
01 Lut
Napisane przez Redakcja

Zgłoszenia przyjmowane będą do 9 marca
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, wzorem lat ubiegłych, organizuje już 63. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W kolejnej edycji, która ma upamiętniać stulecie odzyskania niepodległości, mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i osoby dorosłe.

Czytaj dalej